Honour Board

YEAR PRESIDENT  SEC/MANAGER TREASURER  COACH CAPTAIN  BEST & FAIREST
1965 Cr.A.E. Davis J.R. Smith R.G. Taylor B. Holcombe B. Holcombe R. Turner
1966 Cr.A.E. Davis J.R. Smith R.G. Taylor B. Holcombe B. Holcombe R. Turner
1967 R.N.V. Dawe J.R. Smith R.G. Taylor N. Crompton N. Crompton H. Ogilvie
1968 R.N.V. Dawe J.R. Smith R.G. Taylor N. Crompton N. Crompton J. Comben
1969 T.W. Toohey J.R. Smith R.G. Taylor N. Crompton N. Crompton H. Ogilvie
1970 T.W. Toohey J.R. Smith R.G. Taylor B. Comben J. Comben J. Comben
1971 C.F. Beer J.R. Smith R.G. Taylor B. Comben  J. Comben J. Lloyd
1972 C.F. Beer/Dr. M Turner   J.R. Smith R.G. Taylor B. Comben I. Bryant G. Snow
1973 Dr. M. Turner J.R. Smith J.F. Tanner I. Bryant I. Bryant B. Harvey
1974 Dr. M. Turner J.R. Smith J.F. Tanner I. Bryant I. Bryant J. Bourke
1975 J.C. Carroll L.F. Vaughan V. Ravlich B. Burgoyne B. Harvey J. Scarffe
1976 J.C. Carroll L.F. Vaughan V. Ravlich B. Burgoyne C. Lynch S. Douglas
1977 J.C. Carroll L.F. Vaughan V. Ravlich B. Burgoyne J. Bourke M. Martin
1978 D.J. Dove T. Edwards  V. Ravlich   T. Harris  D. Knight B. Ough
1979 D.J. Dove J.A. Comben V. Ravlich L. Joslin M. Martin A. Mannix
1980 D. Dove/P. Mullaney Ravlich/Marriott M. Goates A. Mannix A. Mannix B. Lancaster
1981 P. Mullaney J. Pyne V. Ravlich B. Walsh B. Walsh B. Walsh
1982 P. Mullaney J. Pyne J. Menegazzo K. Morris K.  Morris L. King
1983 Dr. M. Turner J. Pyne J. Cations J. Murphy J. Murphy G. Parkes
1984 Dr. M. Turner J. Pyne V. Ravlich J. Murphy M. Redenbach   R. Christensen
1985 Dr. M. Turner J. Pyne V. Ravlich J. Murphy/I. Dunstan M. Redenbach/I. Dunstan S. Moloney
1986 Dr. M. Turner D. McNaughton A. Rigo I. Dunstan I. Dunstan I. Dunstan
1987 Dr. M. Turner D. McNaughton J. Cations I. Dunstan S. Moloney C. Vasilou
1988 Dr. M. Turner V. Ravlich J. Cations D. Tuddenham P. Gudde S. Sells
1989 Dr. M. Turner V. Ravlich J. Cations M. Turner S. Moloney D. Christensen
1990 Dr. M. Turner V. Ravlich J. Cations L. Harris L. Harris D. Allday
1991 Dr. M. Turner V. Ravlich Dr. M. Turner L. Harris D. Drum A. Eames/D. Morgan
1992 B. Montgomery G. Welsh P. Kennedy L. Harris D. Drum M. McMaster
1993 B. Montgomery G. Welsh D. Lyons D. McDonald D. McDonald J. Watts
1994 B. Montgomery G. Welsh K. Shaw D. McDonald D. McDonald S. Smith
1995 B. Montgomery I. Havard K.Shaw D. McDonald D. McDonald L. Fitzpatrick
1996 B. Montgomery J. Comben K.Shaw D. McDonald L. Fitzpatrick M. Mansfield
1997 D. Brown D. McDonald   D. McDonald L. Fitzpatrick S. Atkins
1998 D. Brown D. McDonald R. Hepburn D. McDonald J. Aziz M. Frost
1999 D. Brown C. Healy R. Hepburn D. McDonald M. Frost S. Faulkner
2000 D. Brown C. Healy R. Hepburn A. Clarkson M. Frost M. Frost
2001 D. Brown C. Healy R. Hepburn  C. Bond M. Frost T. Robertson
2002 D. Brown G. Saunders R. Hepburn C. Bond S. Faulkner T. Robertson
2003 D. Brown L. Wood R. Hepburn B. Prendergast T. Churchill T. Robertson
2004 G. Welsh M. Penaluna R. Hepburn B. Prendergast T. Robertson M. Croft
2005 G. Welsh M. Penaluna D. Lyons S. Atkins T. Robertson J. Podsiadly
2006 J. Nicol M. Penaluna D. Lyons S. Atkins T. Robertson R. Castello
2007 J. Nicol  M. Penaluna D. Lyons S. Atkins J. Podsiadly D. Gleeson
2008 J. Nicol M. Penaluna D. Lyons S. Atkins J. Podsiadly J. Podsiadly
2009 J. Nicol M. Penaluna D. Lyons S. Atkins D. Gleeson M. Barlow
2010 J. Nicol M. Penaluna D. Lyons S. Atkins D. Gleeson D. Gleeson
2011 J. Nicol M. Penaluna D. Lyons P. Satterley D. Gleeson B. Sharp / M .O'Dwyer
2012 J. Nicol M. Penaluna D. Lyons S. West R. Castello C. Pedersen
2013 J. Nicol M. Penaluna D. Lyons S. West R. Castello J. Moore
2014 J. Nicol M. Penaluna D. Lyons J. Lamont J. Moore J. Moore
2015 J. Nicol / M. Carter M. Penaluna D. Lyons J. Lamont M. Sodomaco M. Hanson
2016 M. Carter M. Penaluna D. Lyons J. Lamont M. Sodomaco M. Hanson
2017 M. Carter M. Penaluna D. Lyons J. Lamont M. Sodomaco  

Principal Sponsors

  • 003-barro-group
  • 006-western-truck-repairs
  • 007-morris-finance-logo-fd08a2c5ab
  • 008-west-suburban-taxis
  • Cheiron (edit)
  • Skybus red for web